• Strona główna Strona główna
  • Strefa PRACOWNIK
Header
  • Aktualności
  • Nasi absolwenci
  • System Zapewnienia Jakości Kształcenia
  • Badania naukowe
  • Projekt ZAMAT
  • Inżynieria Materiałowa - kierunek zamawiany
  • Baza laboratoryjna
  • Dydaktyka
  • Zakłady
  • Pracownicy
  • Publikacje
  • Współpraca
  • Galerie zdjęć
  • Kontakt
    z Instytutem
  • Strefa PRACOWNIK
WPISZ SZUKANĄ FRAZĘ

LOSOWE ZDJĘCIE

"Wizyta naukowców z Sankt Petersburga"

Godło Politechniki Śląskiej

Logo wydziału

Logo PBN

Logo Inżynieria Materiałowa

Logo PTSt

Logo X STERMAT

Logo POLON

Logo PBN

Aktualności serwisu Instytutu Inżynierii Materiałowej
2017-11-30, 12:28:09
Konferencja PIRE 2017

W dniach 22-24 listopada 2017 roku w Ustroniu, odbyła się cykliczna, tym razem już XVIII Konferencja Naukowo-Techniczna Projektowanie, Innowacje Remontowe i Modernizacje w Energetyce - PIRE 2017. Organizatorami konferencji byli: Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej oraz Stowarzyszenie Diagnostyki Materiałów. Pracownicy Instytut Inżynierii Materiałowej byli współorganizatorami konferencji. Współprzewodniczącym Komitetu Naukowego był prof. Jerzy Okrajni, zaś w skład Komitetu Organizacyjnego weszli ponadto: prof. Marek Cieśla, dr inż. Kazimierz Mutwil, dr inż. Anżelina Marek (sekretarz konferencji), dr inż. Grzegorz Junak i dr inż. Anna Jasik.

Konferencja jest miejscem do nawiązania kontaktów pomiędzy przedsiębiorstwami z obszaru przemysłu energetycznego, zakładami pracującymi dla potrzeb energetyki zawodowej oraz jednostkami naukowymi zajmującymi się badaniami w tym obszarze. Od kilkunastu lat Konferencja PIRE stanowi forum do wzajemnej wymiany doświadczeń pomiędzy inżynierami praktykami, a pracownikami uczelni i jednostek badawczych zaangażowanych w problematykę doboru i badania właściwości materiałów do pracy w podwyższonej i zmiennej temperaturze, metod projektowania urządzeń dla energetyki, technologii do remontów w energetyce oraz wdrożeń i innowacji związanych z modernizacją polskiego przemysłu energetycznego.

W obradach konferencji aktywny udział wzięli pracownicy naszego Instytutu, będąc współautorami prezentacji. Referat wygłosił dr inż. Aleksander Iwaniak pt.: „Doświadczenia aplikacyjne w energetyce powłok wytwarzanych różnymi technikami na bazie materiału Inconel 625".

Za rok planowana jest kolejna konferencja, na którą organizatorzy już dziś serdecznie zapraszają!

2017-11-29, 12:53:38
Sukces naszej doktorantki

Mgr inż. Karolina Kowalczyk - doktorantka z naszego Instytutu znalazła się w finale prestiżowego konkursu „3 Minutes Thesis”, organizowanego przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej.
Projektodawcą konkursu jest Uniwersytet Queensland w Australii.

SERDECZNIE GRATULUJEMY! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w FINALE!

Powiązane galerie:
  • 3minuty (2017-11-29)
2017-11-14, 08:48:16
Dodatkowe adresy strony WWW instytutu

Szanowni Państwo.

Nasza strona internetowa jest od dnia 14.11.2017 r. dostępna dodatkowo pod adresami: www.iim.polsl.pl i iim.polsl.pl.

2017-10-30, 08:26:18
Podwójny dyplom naszej studentki inż. Judyty Urbanek

W dniu 25 września 2017 roku studentka kierunku Inżynieria Materiałowa inż. Judyta Urbanek obroniła pracę magisterską pt.: "Preparation of Charged CuInS2 Quantum Dots for Heterocoagulation with Carbon Nanotubes" na University of Applied Sciences Fachhochschule Münster (Niemcy) uzyskując tytuł Master of Science (M. Sc.). Promotorem pracy ze strony Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej był dr inż. Aleksander Iwaniak. Międzynarodowa komisja egzaminacyjna, w skład której ze strony polskiej wchodziła Pani prof. Małgorzata Sopicka-Lizer (recenzet z Politechniki Śląskiej) oraz dr inż. A. Iwaniak (promotor), oceniła pracę na ocenę bardzo dobrą.

Pani inż. Judyta Urbanek realizowała swoją pracę magisterską w ramach podwójnego dyplomu. Badania do pracy magisterskiej wykonywała w zespole i pod kierunkiem Pana prof. Michaela Bredola w trakcie swojego rocznego pobytu w Niemczech, w ramach programu wymiany akademickiej Erasmus+. Sukces jest tym większy, że zarówno studia (dwa semestry) oraz praca dyplomowa były realizowane w j. angielskim na Wydziale Inżynierii Chemicznej (Department of Chemical Engineering) w Steinfurt. Politechnika Śląska posiada podpisaną umowę o współpracy z University of Applied Sciences Fachhochschule Münster Department of Chemical Engineering w zakresie wymiany akademickiej i podwójnego dyplomowania.

Od nowego roku Department of Chemical Engineering w Steinfurt wprowadza nowe kierunki i programy studiów dla studentów, w tym zagranicznych. Obok klasycznego kierunku Inżynieria Chemiczna (Chemical Engineering) prowadzone będą studia II-go stopnia na kierunkach: Mechanical Engineering i Applied Physics, zbliżone programowo do kierunku Inżynieria Materiałowa prowadzonego na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej w Katowicach. Umożliwi to większej liczbie studentów naszego Wydziału podjęcie nauki na Department of Chemical Engineering w Steinfurt University of Applied Sciences Fachhochschule Münster. Dotychczasowy "czysto chemiczny" program studiów Department of Chemical Engineering w Steinfurt był bowiem istotną barierą przy podejmowaniu decyzji o realizowaniu podwójnego dyplomu na tym Wydziale przez naszych studentów.

Szczegóły wymiany akademickiej z uczelnią w Munster i zasad realizacji prac dyplomowych można uzyskać u Wydziałowego koordynatora Programu Erasmus+ Pana prof. Janusza Richtera lub bezpośrednio u dra Aleksandra Iwaniaka w Instytucie Inżynierii Materiałowej.

Serdecznie gratulujemy Pani magister i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym!

2017-10-25, 19:36:12
Nowa Pani Doktor

W dniu 24.10.2017 roku Rada Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii na wniosek Komisji Doktorskiej podjęła uchwałę o nadaniu mgr inż. Barbarze KOŚCIELNIAK stopnia doktora nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria materiałowa.

Pani dr inż. Barbarze KOŚCIELNIAK oraz Pani promotor prof. Marii Sozańskiej serdecznie gratulujemy!

 < 1 2 3 4 5 6 >  Ostatnia ›
Archiwum
^Do góry^ Strona główna
Instytut Inżynierii Materiałowej - 2017